sesja wizerunkowa

Dla kogo sesja wizerunkowa, biznesowa ?

W niektórych kręgach dbanie o swój wizerunek stanowi jeden z głównych obowiązków. Osoby publiczne, gwiazdy show biznesu czy liderzy dużych firm są stale na świeczniku.

Opinie pojawiające się w massmediach oraz krytyczna ocena ze strony społeczeństwa, poniekąd zmuszają znane osoby a także każdego z nas, do szczególnej troski o image. W obecnych czasach nieposzlakowana opinia już nie wystarczy. Równie istotny jest teraz wygląd zewnętrzny. Sesje zdjęciowe są dobrym rozwiązaniem dla osób pragnących pokazać się z jak najlepszej strony. Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, które nieodzownie związane jest z ludzką aparycją.

Dzięki profesjonalnym zdjęciom wizerunkowym , można pokazać światu nie tylko twarz i sylwetkę. Dobrze zrobiona fotografia potrafi ukazać osobowość i charakter pozującego, a przez to wywrzeć szczególne wrażenie na odbiorcy i wzbudzić jego sympatię.

Dla kogo sesja biznesowa?

Świat biznesu rządzi się swoimi prawami. Liczą się tutaj nie tylko umiejętności. Aby odnieść sukces w branży biznesowej, należy się jeszcze wybić ponad przeciętność. Idea sesji biznesowej powstała z myślą szczególnie o młodych przedsiębiorcach,  zakładających swoją pierwszą firmę. Jako, że coraz więcej osób decyduje się na działalność gospodarczą, konkurencja na rynku jest ogromna. Chcąc odnieść sukces w danej branży, trzeba się wyróżnić na tle pozostałych.

Dzięki sesji biznesowej, można w atrakcyjny i oryginalny sposób pokazać swoją działalność i pozyskać pierwszych klientów. Sesja biznesowa działa tutaj jak reklama. Otwiera drzwi do świata interesu, zwiększa szansę na powodzenie.

Przykładowa sesja biznesowa w studio na kolorowym tle:

Dlaczego warto wykonać sesje zdjęciowe?

XXI wiek nazywany jest erą internetu i serwisów społecznościowych. Coraz więcej osób zakłada profile między innymi na facebooku, twitterze i instagramie. Wrzucanie do sieci prywatnych zdjęć jest obecnie powszechne i modne. Tego rodzaju działania są dowodem na to, że bez względu na wiek, płeć i rodzaj wykonywanej pracy pragniemy cieszyć się popularnością wśród znajomych i dokładamy starań, by wykreować swój wizerunek.

Każdego dnia świat zalewa fala amatorskich fotografii, wykonanych przy pomocy słabej jakości aparatów fotograficznych i telefonów komórkowych. Duży odsetek zdjęć cechuje przypadkowość, powtarzalność i brak oryginalności. Pragnąc cieszyć się pięknymi i niepowtarzalnymi fotografiami, ukazującymi nie tylko obraz, ale i emocje oraz wyjątkowość chwili, warto zdecydować się na profesjonalną sesję zdjęciową.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby społeczeństwa, powstał nowy rodzaj sesji zdjęciowej – sesja biznesowa . Jak sama nazwa wskazuje, fotografie tego typu służą kreacji lub poprawie wizerunku danej osoby. To jednak nie jedyne zalety, jakie niesie ze sobą moja oferta. Kto zatem i dlaczego powinien zdecydować się na zdjęcia wizerunkowe?

Przykładowa sesja biznesowa w studio na czarnym tle:

Jak przygotować się do sesji?

Realizację sesji fotograficznej poprzedza szereg przygotowań, dotyczących zarówno przyszłego modela jak i fotografa. Dzięki nim obie strony mogą się lepiej poznać, co przekłada się na późniejszą współpracę.

Elementy poprzedzające sesję wizerunkową:

  •  rezerwacja terminu – każda sesja zdjęciowa musi być wcześniej zarezerwowana. Można tego dokonać zarówno telefonicznie jak i mailowo. Dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce Kontakt.
  •  wywiad – sesję fotograficzną poprzedza szczegółowy wywiad z klientem. Dzięki niemu mogę poznać przyszłego modela oraz dowiedzieć się, jakie są jego oczekiwania. Rozmowa przed sesją stanowi niezwykle ważny element mojej pracy, bowiem zrozumienie potrzeb klienta oraz jego późniejsze zadowolenie ze zdjęć są dla mnie priorytetem.
  •  wybór miejsca sesji – decyzję o miejscu realizacji sesji fotograficznej pozostawiam klientowi. Zdarza się, że osoby zgłaszające się do mnie, mają własną wizję sesji wizerunkowej i oczekują konkretnych efektów. Moim zadaniem jest sprostanie wymogom klienta, dlatego zawsze biorę pod uwagę jego sugestie. W przypadku, gdy zleceniodawca nie ma własnych pomysłów, to ja proponuję miejsce realizacji sesji, dopasowując je indywidualnie do klienta. Najczęściej jest to studio, firma klienta bądź plener.
  •  dobór garderoby – decyzja dotycząca stroju na sesję należy do klienta. Zaznaczę jednak, że wybór garderoby do zdjęć jest bardzo ważny, wpływa bowiem na efekt końcowy. Więcej informacji dotyczących ubioru znajdą Państwo w poradniku Jak przygotować się do sesji wizerunkowej?
  •  make-up – jedynym elementem wyglądu modela, w który ingerujemy jest makijaż. Wykonywany jest on zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

W dalszej kolejności dokonuję obróbki zdjęć wedle oczekiwań klienta. Na specjalne życzenie można otrzymać zdjęcia tego samego dnia.

Szybko, wygodnie, profesjonalnie – kilka słów o systemie  Zalamo

Platforma Zalamo służy ułatwieniu współpracy fotografa z klientem.

Dzięki temu systemowi, klient może uzyskać dostęp do zdjęć z sesji, jeszcze przed ich obróbką. Może nanieść własne uwagi, co daje mu poczucie całkowitej kontroli nad ostatecznym efektem. Zalamo umożliwia klientowi wybór najlepszych fotografii oraz zdecydowanie ile zdjęć chce otrzymać. System zapewnia ochronę materiałów z sesji zdjęciowej. Państwa fotografie są całkowicie bezpieczne. Platforma umożliwia także płatność on-line oraz zamówienie dodatkowych produktów.

Ekskluzywne zdjęcia czarno-białe sesji wizerunkowej

Fotograf czarno-biała jest klasyczna i ponadczasowa. Sesje wizerunkowa lub biznesowa dla pojedynczych osób, zarządów, firm i zespołów. Szlachetność takich zdjęć podkreśla charakter, godność osoby i powoduje, że wyróżnia się ona od innych poprzez zdjęcia.

Przykładowa sesja wizerunkowa na szarym tle:

Jakość zdjęć

Zdjęcia realizowane są pełnokarkowymi aparatami o matrycy 36 megapikseli. Przekonać się jak wysoka jest szczegółowość takich zdjęć można przekonać się na spotkaniu i samemu zobaczyć przykładowe zdjęcia. Poniżej przykład zdjęcia wizerunkowego w czarno bieli:

Zapraszam do wpisu:
Jak przygotować się do sesji wizerunkowej/biznesowej
– Odpowiadam na pytania
– Kontakt

podziel się:

sesja wizerunkowaFotozawodowiec
0

  O mnie:

Konrad Koczywąs – fotoreporter. Fotografuję ponad 10 lat. Mój dorobek to ponad 25 tysięcy zdjęć opisanych i wprowadzonych do obrotu w agencji fotograficznej. Realizuje zdjęcia dla mediów ogólnokrajowych, firm oraz klientów indywidualnych. Dotychczasowe doświadczenie daje gwarancję stworzenia fotografii do celów komercyjnych czy prywatnych. Zapraszam do kontaktu.

error: Zdjęcia monitorowane cyfrowo, zakaz kopiowania bez zgody autora.