Test obrazu Seal Digital

Gdy tylko dowiedziałem się o propozycji testu fotoobrazu od Saal Digital, nie zastanawiałem się ani przez sekundę. Postanowiłem zamówić i się przekonać o jakości produktu.

Wybór zdjęcia

Realizacja fotoobrazu zaczyna się od wyboru zdjęcia. Trzeba wybrać jedno zdjęcie, bardzo dobrej jakości, tak aby mogło błyszczeć na ścianie i zwracać na siebie uwagę. Wybór nie jest zawsze prosty. Na szczęście w moim przypadku, zdjęcia są gotowe i przygotowane do druku. Pozostaje tylko podjęcie decyzji, które zdjęcie zostanie wybrane.

Wybór padł na temat natury, uważam, że pasuje do każdego miejsca czy do biura czy mieszkania. Poniżej prezentuje plik wykonany Nikonem D800 z matrycą 36 MP. Jest to jeden z moim ulubionych korpusów, który daje mi gwarancję wysokiej jakości plików, gdzie jest to bardzo ważne w wydrukowaniu swoich prac.  Zdjęcie źródłowe przesłane do realizacji:

Aplikacja Seal Digital

Tak naprawdę ten etap zajął zaledwie kilka minut. Dedykowana aplikacja Saal Digital jest prosta i przejrzysta w obsłudze, dlatego nie miałem z nią najmniejszych problemów. Jest duży wybór formatów, a także możliwość wykonania indywidualnego rozmiaru obrazu.

Na uwagę zwraca informacja o jakości zdjęcia, które chcemy użyć. Daje to nam już na etapie projektowania produkty informację o finalnej jakości wydruku.

Mamy też możliwość zapisania projektu i powrócenia do niego później. Wybieramy produkt, dodajemy zdjęcie, podajemy dane do wysyłki i gotowe.

Realizacja projektu

Etap przygotowania i wysyłki produktu zajął 6 dni. Zamówienie złożyłem 5 maja, a otrzymałem 10 maja. Przesyłka bardzo dobrze zabezpieczona, dostarczona przez kuriera.

Ocena fotoobrazu

Wybrałem kompozytową, matową płytę aluminiową o grubości 3 mm- druk 6 kolorowy. Odwzorowanie kolorów: kolory są trochę mniej nasycone niż w pliku źródłowym. Zieleń jest bardzo delikatna. Spowodowane jest to matową powierzchnią i być może tym, że jest to aluminium, która inaczej oddaje kolory. Ogólnie w odbiorze zdjęcia to nie przeszkadza. Sugeruję osobom przesyłającym zdjęcie, które chcą mieć mocno nasycone kolory, by o to zadbać przy składaniu zamówienia. Poza tym jest to produkt stabilny, sztywny i bardzo szybki w montażu. Należy pamiętać, by plik źródłowy był bardzo dobrej jakości. Ja wybrałem do realizacji zdjęcie wykonane Nikonem D800 z matrycą 36 MP. Zdjęcie nie wydrukowane nie istnieje. Warto o tym pamiętać i zachęcam Was do drukowania sowich zdjęć w różnych formatach czy to w formie odbitek, wydruków czy fotoobrazu. Jak wiadomo w fotografii liczy się nie tylko zdjęcie, ale i sposób jego prezentacji. Ogólna ocena: bardzo dobra z małym minusem za odwzorowanie kolorów.

Kilka ujęć gotowego fotoobrazu wykonanego przez Seal Digital:

Podziel się z innymi:

Udostępnij post:

More Posts

error: Zdjęcia monitorowane cyfrowo, zakaz kopiowania bez zgody autora.