Sesja aktu

Sesja aktu – od pomysłu do realizacji. Akt jest najtrudniejszą dziedziną w sztuce, także w fotografii.

Celem jest ludzkie ciało i jego piękno i cechy dla niego charakterystyczne.

Jak wygląda sesja aktu?

Przed sesją, omawiam z klientem przebieg sesji fotograficznej. Wspólnie ustalamy szczegóły dotyczące układów ciała, podpowiadam modelowi jak pozować i czego unikać. Rozważam wszelkie propozycje wychodzące od osoby pozującej.

Sesja fotograficzna realizowana jest w studio.

Na planie zdjęciowym znajduję się tylko ja, jako autor zdjęć i model. Sprzyja to stworzeniu atmosfery bezpieczeństwa i kameralności, dzięki czemu osoba którą fotografuję, może pozować bez stresu i napięcia.

Jedyną osobą, z którą współpracuję podczas sesji aktu jest wizażystka. Jest ona obecna na planie tylko za zgodą klientki. Dba o wizaż i wygląd.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Na sesję najlepiej przyjść w luźnym stroju. Nie powinno się zakładać rzeczy, które mogą pozostawić ślady odciśnięcia na skórze – ciasnej bielizny, pończoch, zegarka. Wybór dodatków do sesji pozostawiam klientowi.

Obróbka zdjęć

Zdjęcia poddaję jedynie delikatnej obróbce graficznej.  Zdjęcie gotowe jest w 90% już na sesji, edycja polega na kwestiach technicznych jak : kadrowanie, kontrast itp.

Publikacja fotografii aktu

Publikacja zdjęć ma miejsce tylko w przypadku, gdy klient udzieli na to pisemnej zgody. Fotografie aktu pozostają do wyłącznej dyspozycji klienta. Charakter sesji zobowiązuje mnie do zachowania w tajemnicy nie tylko samych zdjęć, ale także faktu realizacji takiej sesji.

Odbitki, wydruki fotograficzne

Warto pomyśleć o odbitkach, wydrukach wielkoformatowych wysokiej jakości z takiej sesji. Są nie tylko pamiątką, ale piękną ozdobą mieszkania czy sypialni pary.

Sesja aktu warszawa

podziel się: 
Sesja aktuFotozawodowiec
0

  O mnie:

Konrad Koczywąs – fotoreporter. Fotografuję ponad 10 lat. Mój dorobek to ponad 25 tysięcy zdjęć opisanych i wprowadzonych do obrotu w agencji fotograficznej. Realizuje zdjęcia dla mediów ogólnokrajowych, firm oraz klientów indywidualnych. Dotychczasowe doświadczenie daje gwarancję stworzenia fotografii do celów komercyjnych czy prywatnych. Zapraszam do kontaktu.

error: Zdjęcia monitorowane cyfrowo, zakaz kopiowania bez zgody autora.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl