zdjęcia kulinarne

Zdjęcia kulinarne są szczególnym rodzajem fotografii. Mają na celu prezentację dania w najlepszy sposób. Najpierw jemy oczami, potem zamawiamy. Dlatego dobre zdjęcia są wizytówką każdej firmy gastronomicznej.

Fotografia kulinarna – do kogo adresowana jest moja oferta?

 • producentów żywności
 • restauracji
 • kawiarni
 • pizzerii
 • kucharzy
 • szeroko rozumianem gastronomi
 • firm cateringowych

Jak wygląda sesja kulinarna?

Przed sesją omawiam z klientem najważniejsze kwestia- jakich oczekuje efektów, na co powinienem zwrócić szczególną uwagę, co wyeksponować.

Podczas sesji staram się wydobyć z dania to czego klient oczekuje, na bodźce klientów odziała najlepiej: wyraziste kolory składników dania, bukiety zapachu, które wprawiają w ruch wyobraźnię klienta, która podsyca tylko wyobrażenia na temat smaku dania.

Sesje można zorganizować w lokalu lub w studio. Zdjęcia kulinarne to nie tylko zdjęcia dań, ale także zdjęcia wizerunkowe: personelu, kucharzy. Bardzo miło jest zobaczyć, kto wykonuje dania i taki kucharz reprezentuje restauracje.

Czy restauracji opłaca się zamówić zdjęcia kulinarne?

Zdecydowanie tak. Badania rynku pokazują, że profesjonalne zdjęcia skutecznie przyciągają klientów niż zdjęcia wykonane telefonem komórkowym. Przy dobrej fotografii potraw – klienci nie zwracają uwagi na cenę, ale na jakość potraw, co przekłada się na profesjonalny odbiór lokalu względem konkurencji. Strona internetowa dzięki takim zdjęciom zyskuje na atrakcyjności, w mediach społecznościowych – wstawienie zdjęcia wraz z opisem, nie tylko podniesie atrakcyjność oferty lokalu, ale jednocześnie wspomoże w dotarciu do większej liczny odbiorców.

To właśnie fotografia kulinarna wpływa na lepsze wyniki sprzedażowe produktów, jednocześnie pozytywnie wpływa na większa ilością wizualnych bodźców na klientów. Dzięki temu nawet nie pamiętając nazwy lokalu, skojarzy on jego lokalizację z zdjęciem potrawy i wymusi ona na nim interakcję czyli poszukiwanie lokalu.

Jak można zamów sesje?

Po prostu się skontaktować:

  • telefonicznie 507 089 418 lub
 • napisać wiadomość przez zakładkę kontakt
 • najlepiej napisać wiadomość z informacjami: o jaki produkt chodzi, ilość zdjęć, lokalizację sesji, termin.

Fragment zdjęć kulinarnych realizacja dla Sushi Bar Plac Unii 1, zdjęcia sushi zrealizowane w lokalu:

Przykładowe zdjęcia dla restauracji:

podziel się wpisem:

zdjęcia kulinarneFotozawodowiec
0

  O mnie:

Konrad Koczywąs – fotoreporter. Fotografuję ponad 10 lat. Mój dorobek to ponad 25 tysięcy zdjęć opisanych i wprowadzonych do obrotu w agencji fotograficznej. Realizuje zdjęcia dla mediów ogólnokrajowych, firm oraz klientów indywidualnych. Dotychczasowe doświadczenie daje gwarancję stworzenia fotografii do celów komercyjnych czy prywatnych. Zapraszam do kontaktu.

error: Zdjęcia monitorowane cyfrowo, zakaz kopiowania bez zgody autora.

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl